Jak zkontrolovat iCloud Lock?

Jedním za základních prvků, které je potřeba zkontrolovat při pořizování nového telefonu iPhone je samozřejmě iCloud, tedy přesněji iCloud Lock. Pokud používáte iPhone a přihlásíte se na něj ke svému iCloud účtu, tak se IMEI telefonu přenese do iCloud a telefon je tak blokovaný do doby než jej ručně odhlásíte z iCloud.
 

 
Pokud tedy kupujete iPhone takříkajíc z druhé ruky, velmi dobře si zkontrolujte nebo u prodejce ověřte, že iCloud bude odhlášený. Od verze iOS 7.0 je součástí systému i aplikace FindMyPhone od Apple. Pokud se přihlásíte poprvé do iCloud na novém telefonu, tak se ihned aktivuje i tato služba a pokud službu FindMyPhone ručně nevypnete před „smazáním“ všech dat, tak se do telefonu nedostanete. Pokud je telefon smazán a je třeba jej znovu nastavit, tak jedním z kroků je i tzv. aktivace zařízení, pokud je FindMyPhone aktivní, tak se zařízení nepodaří aktivovat, jedině a pouze s původními údaji pro přihlášení do iCloud účtu, který telefon zamknul. Tomuto stavu, kdy iPhone nelze aktivovat se taktéž nazývá Activation Lock.

Jak zkontrolovat Zámek aktivace Activation/iCloud Lock

Kontrolu provedeme na stránkách Apple:
https://www.icloud.com/activationlock/

Velkou výhodou je, že Apple poskytuje informace o Activation Lock zdarma, nemusíme si tedy připlácet za detailní informace.

  1. Zadáme IMEI číslo (to zjistíme zadáním *#06#)

  2. Pokud je Actiovation lock Zapnutý tak je třeba kontaktovat prodejce, ať iPhone odlásí před prodejem ze svého iCloud účtu

  3. Pokud je Actiovation lock Vypnutý tak je pravděpodobné, že telefon je v pořádku a připraven pro novou aktivaci

     

ic_1 ic_2 ic_3

 

Na internetu naleznete velké množství inzerátů, které inzerují levné telefony iPhone. Velmi dobře si prověřte prodejce i přístroj, protože v případě „Zamčeného“ iCloud se může jednat o kradený/nalezený telefon a takový nejde bez původního majitele aktivovat a přístroj lze tak použít maximálně na náhradní díly, přičemž i některé náhradní díly jsou naprogramovány pro komunikaci s konkrétním čipem a nebudou fungovat v jiném telefonu.
 
 

...Kategorie: Nákup a Prodej
Štítky / Tagy: , , , ,

Sdílení

Podobné

Diskuze

Chcete-li nás kontaktovat přímo, můžete využít kontaktní formulář.

Odeslat vzkaz
 
Copyright © 2015 - 2017 CHECKiPhone.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap