Jak zkontrolovat iCloud Lock?

Jedním za základních prvků, které je potřeba zkontrolovat při pořizování nového telefonu iPhone je samozřejmě iCloud, tedy přesněji iCloud Lock. Pokud používáte iPhone a přihlásíte se na něj ke svému iCloud účtu, tak se IMEI telefonu přenese do iCloud a telefon je tak blokovaný do doby než jej ručně odhlásíte z iCloud.
 

 
Pokud tedy kupujete iPhone takříkajíc z druhé ruky, velmi dobře si zkontrolujte nebo u prodejce ověřte, že iCloud bude odhlášený. Od verze iOS 7.0 je součástí systému i aplikace FindMyiPhone od Apple. Pokud se přihlásíte poprvé do iCloud na novém telefonu, tak se ihned aktivuje i tato služba a pokud službu FindMyiPhone ručně nevypnete před „smazáním“ všech dat, tak se do telefonu nedostanete. Pokud je telefon smazán a je třeba jej znovu nastavit, tak jedním z kroků je i tzv. aktivace zařízení, pokud je FindMyiPhone aktivní, tak se zařízení nepodaří aktivovat, jedině a pouze s původními údaji pro přihlášení do iCloud účtu, který telefon zamknul. Tomuto stavu, kdy iPhone nelze aktivovat se taktéž nazývá Activation Lock.

Jak zkontrolovat Zámek aktivace Activation/iCloud Lock

Do 31.01.2017 bylo možné iCloud (aktivaci FindMyiPhone) zkontrolovat přímo na stránkách Apple: www.icloud.com/activationlock/, nicméně tato služba je již nefunkční.
Pokud nemáte telefon fyzicky k dispozici, je třeba se spolehnout na placené služby, které mají přístup na servery Apple a mohou ověřit aktuální stav. Informace o FMI může být stále i na serverech pro kontrolu IMEI, je nepravděpodobné, že tato informace bude „online“ poskytována zdarma, pokud tomu tak je tak nemusí být aktuální, ale informace může pocházet ještě z doby před 31.01.2017.
Instrukce pro kontrolu iCloud telefonu iPhone uvádí na svých stránkách i Apple.

         Prověřte si svůj iPhone unás, využijte službu Kontrola iPhone IMEI

 
Na internetu naleznete velké množství inzerátů, které inzerují levné telefony iPhone. Velmi dobře si prověřte prodejce i přístroj, protože v případě „Zamčeného“ iCloud se může jednat o kradený/nalezený telefon a takový nejde bez původního majitele aktivovat a přístroj lze tak použít maximálně na náhradní díly, přičemž i některé náhradní díly jsou naprogramovány pro komunikaci s konkrétním čipem a nebudou fungovat v jiném telefonu.
 
 

...Kategorie: Nákup a Prodej
Štítky / Tagy: , , , , ,

Podobné

Copyright © 2015 - 2022 CHECKiPhone.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by Webiny.cz.
Kontakt / Exporty: RSS | Sitemap