Jak zachránit utopený iPhone?

Pokud provozujete aktivně sporty, při kterých hrozí zvhlhčení iPhone tak je vhodné používat ochraná poudzra, aby jste předešli vážnému poškození telefonu vlhkostí. Pokud se již ale stane, že telefon doslova utopíte ve vodě je třeba jednat rychle.

Na internetu najdete spoustu „dobrých“ rad jak postupovat při opravě/ošetření utopeného (nebo jinak vodou poškozeného/zasaženého) iPhone. Většina z nich jsou bohužel nesmysly a nebo jenom krátkodobé řešení.

Nejčastější rady:

  • vypnout ihned iPhone [dobrá rada]
  • nechat vyschnout [dobrá rada]
  • uložení do rýže
  • uložení mezi silikagelové sáčky
  • vyhledat servis [dobrá rada]

Problém s vodou poškozeným iPhonem je zejména baterie, která dodává některým částem telefonu napětí ikdyž je telefon vypnutý. Jediný postup, který lze spolehlivě doporučit je uveden níže.

Bezpečný postup:

  • vypnout ihned iPhone
  • vyjmout baterii (pokud umím sám nebo následující bod)
  • vysušit na radiatoru nebo fénem (opatrně se vzdáleností, aby silné teplo z fénu nepoškodilo iPhone)
  • odeslání do servisu

Co by mě správný servis udělat?

Rozebrat iPhone, vyhodit baterii (pokud již neudělal majitel), vodou poškozená baterie je k ničemu. Veškeré prvky, zejména pak základní desku, je nutné ošetřit ve speciálním roztoku, který ji zbaví případné soli a jiných látek obsažené ve vodě, a počáteční koroze způsobené vodou. Následně všechny části vysušit a zkontrolovat pod lupou v jakém stavu jsou kontakty, nakonec aplikovat antikorozní přípravek s podporou vodivosti a nechat zaschnout. Poškozené díly vyměnit, nová baterie a nakonec vše složit.

Uvedený zásah zkušeného servisu nebude levný, ale velmi pravděpodobně bude iPhone zachráněn a bude spolehlivě fungovat dál. Jakýkoliv jiný postup (viz např. doporučení s rýží atd.) jenom oddálí úmrtí iPhone. Bohužel se lze setkat i neetickým chováním, kdy majitel utopeného iPhone provede jenom základní vysušení a iPhonu se rychle zbavuje, aby řešení přenesl na nového majitele.

Jak ochránit iPhone před vodou?

iPhone lze před vodou ochránit různými způsoby, ten nejlevnější je uložení iPhonu do běžné plastového sáčku. Lepší variantou je nákup již tvarově odpovídajícího pouzdra, které nejen iPhone ochrání před vodou a vlhkostí, ale umožňuje jej i používat a pořizovat například i fotky. Ceny těch nejlevnějších pouzder se pohybují již od 40,- CZK.

iphone-bag

...Kategorie: Opravy
Štítky / Tagy: , ,

Podobné

Diskuze

Chcete-li nás kontaktovat přímo, můžete využít kontaktní formulář.

Odeslat vzkaz

Copyright © 2015 - 2022 CHECKiPhone.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by Webiny.cz.
Kontakt / Exporty: RSS | Sitemap