Jak poznat fake iPhone 6

S popularitou modelu iPhone 6 přišla i nebývalá vlna napodobenin, které pochází zejména z Číny. Pokud se telefon pouze podobá některými prvky vzhledu iPhone tak je to ještě víceméně v pořádku, pokud ale nějaký telefon vystupuje jako 1:1 klon včetně všech Apple log a popisek, navíc prodáván v krabičce jako originální iPhone, tak je může být skutečně oříšek takový padělek rozpoznat.
 


 

Jak poznat skutečný iPhone a napodobeninu

  • kontrola vzhledu (mačkání všech tlačítek a jejich odezva)
  • kvalita zpracování a displeje
  • software v telefonu a originální iPhone aplikace (např. Weather, Watch aj.)
  • přihlášení se k iCloud
  • připojení k iTunes
  • kontrola IMEI

 
Zpracování padělků iPhone 6 a 6S je dnes již tak na vysoké úrovni, že zejména laik nemusí rozpoznat rozdíl. Padělek může na první pohled vypadat zcela identicky vč. slušně kvalitního zpracování a váhy. Dnešní padělky mají často dokonce i 8pinový lightning konektor.

Pokud nemáte v kapse či po ruce originální iPhone, může být rozpoznání padělku obtížné. Padělek má většinou horší displej, nicméně na ostrém slunci ani to nemusí být snadné zjistit.

Software padělku – fake iPhone se snaží vypadat zcela identicky jako u originálního přístroje. Nicméně právě podle software lze padělek s jistotou poznat. Většina padělků je postavena na OS Android a při delším zkoumání aplikací jisto jistě naleznete nějaký odkaz na Google Play Store.
Dále je dobré se zaměřit na typické „iOS“ aplikace jako je například Weather (Počasí), Stocks, iBooks, Compass, Watch a další. Takové aplikace v padělku pravděpodobně nebudou a nebo budou mít jinou grafiku vč. ikon a nebo nebudou fungovat tak jako na iPhone.
 

 

V neposlední řadě, zaručená kontrola je přihlášení a synchronizace iPhone s iCloud (použitím platných „vašich“ přihlašovacích údajů“). Žádný fake běžící na Androidu se do iCloudu nepřihlásí a jistojistě nezačne nic synchronizovat.

Telefon lze velmi snadno zkontrolovat i dle IMEI, padělek bude disponovat i falešným IMEI číslem, které vůbec nepatří iPhone nebo bude veden jako kradený/falešný/blacklisted a nebo jinak nesmyslný – například IMEI bude patřit jinému modelu/provozovanému v zahraničí atd.

S rostoucí oblibou iPhone lze předpokládat, že padělky budou čím dál více povedenější a hůře rozpoznatelné. Nenechejte se oklamat a před případným nákupem podezřívavě levného iPhone si důkladně ověřte, že nekupujete fake.

 

Video demontrující kvalitu zpracování fake iPhone 6 vs skutečný iPhone 6

Fake vs Real iPhone 6!

 

 

...Kategorie: Hardware
Štítky / Tagy: , , ,

Podobné

Copyright © 2015 - 2022 CHECKiPhone.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by Webiny.cz.
Kontakt / Exporty: RSS | Sitemap