Jak používat iPhone bez iTunes

Mobilní telefony iPhone se svým systémem iOS jsou určeny pro zapojení do Apple platformy, kterou zastřešuje jak mobilní iOS tak stolní MacOS. Pomocí iTunes (který je standardním nástrojem pro správu veškerých multimedií v MacOS) tak vlastně je jedno zda jste u PC, laptopu nebo telefonu, protože všechny aktivity vč. hovorů a sms můžete obsluhovat na všech zařízeních. iTunes jako samostatná aplikace existuje i pro operační systém Windows, ale pokud jej z nějakého důvodu nemůžete používat nebo pracujete například v operačním systému Linux, budete se muset naučit iPhone bez iTunes používat trochu jiným způsobem.
 

 
iTunes to není jenom synchronizační centrum (jako kdysi například Nokia Suite), ale v případě odemčení iPhone od mobilního operátora přes iTunes provede aktivaci. iTunes synchronizuje Vaše data, můžete provést zálohování, je to vstupní brána do iCloud účtu. Ale pro mnohé je to zejména multimediální centrum, ve kterém si synchronizujete své fotografie, videa a zvláště pak hudbu se svými Apple zařízeními.

Z výše popsaného může vyznít, že nepoužívání iTunes není při vlastnictví mobilního telefonu iPhone to nejlepší řešení. V případě, že nebudete používat iTunes pro správu multimedií, přijdete o možnost jejich přehrávání v interních přehrávačích na iPhone.

 

Internetové radio stanice bez iTunes na iPhone

Pokud si vystačíte pouze s radio stanicemi, je problém téměř vyřešen. Pro iPhone existují stovky aplikací pro přehrávání internetového rádia. Mezi ty globální aplikace patří zajisté TuneIn (App Store), kde si můžete vybrat libolnou stanici a poslouchat její stream. K tomu každá větší radiová stanice má svou vlastní aplikaci – například Evropa 2.

 

Přehrávání hudby bez iTunes v Google Play Music

Jednou z možností, kterou se budete muset vydat bude tzv. cloud. Mezi významné služby nabízející přehrávání hudby z internetu bezesporu patří Google Play Music. Kromě placeného tarifu a možnosti poslouchat v podstatě jakéhokoliv interpreta, ale Google Play Music nabízí i nahrávání Vaší hudební kolekce do cloudu/Google a takovou hudbu lze posléze přehrát na iPhone aplikaci (App Store). Aplikace ukožňuje i ukládání v iPhone pro pozdější poslech.
Tímto způsobem můžete dostat GB dat své hudební kolekce do iPhone bez iTunes, ovšem přehrávat bude možné pouze přes aplikaci Google Play Music.
 

 

Datová úložiště Google Drive a Dropbox

Na datová úložiště do cloudu lze ukládat naprosto cokoliv Vás napadne. Vhodné jsou zejména pro dokumenty, na kterých pracujete na cestách (různé Word, Excel, PDF dokumenty), ale je možné je také využít pro zálohu multimediálních souborů všeho druhu: fotografie, video a hudba. Všechny tyto soubory jdou v daných aplikacích označit tagem „Kepp offline“ (zpřístupnit offline) a můžete tak do telefonu opět dostat vše co potřebujete. Omezením je opět použití souborů z úložiště, kdy zejména multimediální soubory jsou přehrávány pouze definovanými přehrávači a nelze je tak přehrát/importovat do standardního přehrávače hudby na iPhone.
Většina těchto aplikací umožňuje automatické zálohování když jste na WiFi. Výhodou je, že například pořízené fotografie lze ihned odeslat na úložiště do složky s veřejným přístupem a tuto adresu dále sdílet například svým přátelům. Není tak nutné posílat soubory mailem, mms apod.
Mezi přední zástupce těchto služeb patří Google Drive (App Store) a Dropbox (App Store).

 

 

...Kategorie: Bez iTunes
Štítky / Tagy: , ,

Další

Diskuze

Chcete-li nás kontaktovat přímo, můžete využít kontaktní formulář.

Odeslat vzkaz

Copyright © 2015 - 2022 CHECKiPhone.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by Webiny.cz.
Kontakt / Exporty: RSS | Sitemap