Jak funguje iCloud remover a proč jsou to vyhozené peníze?

V posledních týdnech mě více než dříve chodí dotazy na odblokování/odstranění iCloud (ev. FindMyiPhone) z nově pořízeného iPhone. Pokusím se tedy ve zkratce popsat jak to funguje a proč je to ve většině případů ztráta času a někdy i peněz.

Mobilní telefon iPhone je nejbezpečnější telefon na světě, minimálně z toho pohledu, že pokud máte svů iPhone přihlášený v iCloud účtu a máte aktivní službu FinyMyiPhone tak v případě ztráty se iPhone promění pouze v třpitivý lapač prachu a jeho cena pro nálezce (nebo zloděje) je minimální. Tento systém nejde běžnými technikami obejít, iPhone sice jde uvést do tzv. továrního nastavení, ale v rámci aktivace bude vyžadováno přihlášení k iCloud účtu.

icloud-removal

Jak tedy fungují nabídky na odblokování/odstranění iCloud z iPhone popřípadě jiných zařízení? Moc nefungují, proto jsou ceny za tyto služby značně vysoké – nezřídka na úrovni ceny za pořízení jiného použitého neblokovaného iPhone a úspěšností pod 50% (tzv. success rate).
 


 
Většinou má prodejce této služby kontakty na databáze s kradenými účty z různých internetových portálů. V těchto databázích jsou jak emailové účty, tak většinou i hesla k daným službám. Zde již asi začínáte rozumět jak to funguje. Při aktivaci iCloud blokovaného iPhone se Vám iOS snaží pomoci s názvem iCloud účtu a zobrazí některé písmena z emailové adresy (iCloud login). Tato „neúplná“ adresa je posléze prohnána skrze zmíněné databáze a pokud iCloud účet (email) je nalezen, dojde k pokusu o přihlášení do iCloud účtu a smazání iPhone z iCloud.

Důvod proč tedy iCloud remover nebude nikdy fungovat 100% je tedy ten, že pokud používáte emailovou adresu, která se nenechází v databázi kradených účtů tak jej není jak odhadnout. Pokud si měníte pravidelně heslo pro přístup do iCloud tak i znalost emailového účtu nebude co platná.

iCloud nejde bez znalosti hesla odstranit

Myslete na to v případě, že si budete pořizovat použitý iPhone, vždy si zkontrolujte, že je iPhone odhlášeny z iCloud: Jak zkontrolovat iCloud pro iPhone

...Kategorie: Nákup a Prodej
Štítky / Tagy: , , , ,

Podobné

Komentáře k "Jak funguje iCloud remover a proč jsou to vyhozené peníze?"

 1. Přemysl napsal:

  Nějaká cesta k odstranění Aktivačního zámku musí existovat

  • teekey napsal:

   to urcite existuje, ale rozhodne to nejde pres internet. V podstate jde o:
   a) vymena cipu s IMEI a SN
   b) hadani hesla pro iCloud ucet (viz zmineno v clanku)

Diskuze

Chcete-li nás kontaktovat přímo, můžete využít kontaktní formulář.

Odeslat vzkaz

Copyright © 2015 - 2022 CHECKiPhone.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by Webiny.cz.
Kontakt / Exporty: RSS | Sitemap