Fake nebo originalní nabíjecí kabel pro iPhone

Při vysoké ceně nabíjecích kabelů pro mobilní telefony iPhone se není čemu divit, že se na internetu objevuje spousta nabíjecích a synchrnizačních kabelů, které jsou často popisovány jako OEM, Genuine nebo kompatibilní s iPhone, ve všech případech se jedná neoriginální a necertifikovaní lightning kabely.
 


 
Hlavním rozlišovacím faktorem při výběru originálního lightning kabelu pro iPhone je cena. Cena originálního 8-pin lightning kabelu je v rozmezí 500-600 Kč, cena certifikovaných kabelů (tzv. MFi certifikovaných) se pohybuje mezi 300-400 Kč, ceny OEM necertifikovaných kabelů pro iPhone se pohybují již od 100 Kč.

Rozdíly mezi originálními a necertifikovanými kabely jsou zejména v použitých materiálech a kvalitou zpracování.

Co se stane když použiji fake kabel pro iPhone

  • kabel může bez problémů fungovat
  • kabel může být temperamentní a nebude fungovat vždy (bude třeba jej opakovaně připojit)
  • kabel přestane fungovat po nějaké době
  • kabel nebude fungovat vůbec

Většinou při použití levných OEM kabelů nehrozí poškození telefonu, protože iPhone v případě zjištění neoriginálního kabelu zabrání jeho použití a odpojí jej a zobrazí na displeji varování „že bylo připojeno nepodporované příslušentví“.
Neoriginální kabel nepoškodí telefonm protože do něj vstupuje standardní napětí a proud z nabíječky nebo USB od PC, tedy podmínky pro které je telefon konstruovaný. Pokud by došlo k nějaké poškození nebo zkratu kabelu, rozdíly v provozních podmínkách nebudou mít ničivý dopad pro telefon.

Velký problém ale může přijít s používáním OEM nabíječek. Jakkoli lze kabel chápat jako dopravní prostředek pro transport elekrické energie ze zásuvky do iPhone, tak nabíječka je ta část, která nám může telefon nenávratně poškodit. Nekvalitně zpracovaná nebo použitím nekvalitních dílů může dojít například přehřátím k poškození/vyhoření nabíječky a následkem tohoto poškození může být i trvale poškození telefonu nebo jeho částí.

Při používání neoriginálních/necertifikovaných lightning kabelů hrozí, že nám kabel časem přestane fungovat a budeme muset pořídit nový. Použitím nekvalitní neoriginální nabíječky může dojít při jejím zničení i k trvalému poškození mobilního telefonu a proto by výběr nabíječky nehledě na použitý kabel neměl být ovlivněn pouze pořizovací cenou.
 
 

...Kategorie: Hardware
Štítky / Tagy: , ,

Podobné

Diskuze

Chcete-li nás kontaktovat přímo, můžete využít kontaktní formulář.

Odeslat vzkaz

Copyright © 2015 - 2022 CHECKiPhone.eu Všechna práva vyhrazena. Powered by Webiny.cz.
Kontakt / Exporty: RSS | Sitemap